grafika

Metody zastosowania tabletów w samochodzie

Tablety są powszechnie stosowane na całym świecie już od wielu lat. Także w Polsce już od dawna cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników, którzy traktują je jako wygodne połączenie możliwości smartfonów i laptopów. O zaletach wykorzystania tabletów w trakcie podróży już na naszym blogu wspominaliśmy. Dziś postaramy się przedstawić naszym czytelnikom możliwe sposoby zastosowania tabletów w samochodach. Czy tablet może stać się rodzajem komputera samochodowego?

Jeżeli często jeździmy samochodem tablet może się okazać naprawdę świetnym zakupem. To proste urządzenie mobilne może być w trasie dużym udogodnieniem zarówno dla kierowcy, jak i dla przewożonych przez niego w  aucie pasażerów. Jakie funkcje w samochodzie mogą pełnić tablety?

Tablet jako wygodna nawigacja samochodowa

Podstawowym zadaniem, jakie może pełnić tablet w samochodzie jest oczywiście możliwość jego zastosowania jako nawigacji samochodowej, która znacznie ułatwi nam zwłaszcza dalekie podróże. Żeby tablet mógł pełnić w aucie funkcję nawigacji musi być oczywiście wyposażony w odbiornik GPS. Obecnie jednak ciężko by było znaleźć w sklepach tablety, które takiego odbiornika nie posiadają. Chcąc zastosować tablet jako wygodną nawigację samochodową konieczne będzie także dokupienie do niego odpowiedniego stojaka lub ramki, w której umieszczony tablet będzie mógł być przyczepiony do szyby. Wyjeżdżając z tabletem jako nawigacją samochodową w podróż koniecznie również trzeba sprawdzić, czy na pewno posiadamy w nim zainstalowane odpowiednie aplikacje oraz, czy mamy pobrane wszystkie potrzebne nam mapy. W dzisiejszych czasach wszystko jednak bez problemu będziemy mogli ściągnąć, zazwyczaj za darmo, z Internetu.

Tablet jako komputer samochodowy

Niektóre rodzaje i modele tabletów mogą zostać również zastosowane jako prawdziwe komputery samochodowe. Nie w każdym samochodzie i nie z każdym tabletem będzie to jednak możliwe. Dużo zależy przede wszystkim od tego, czy tablet będzie można zamontować we wnęce typu 1 lub 2DIN, czyli w miejscu, w którym zazwyczaj umieszczane jest zewnętrzne radio samochodowe. W niektórych autach niestety taka wnęka znajduje się dosyć nisko, przez co korzystanie ze znajdującego się w niej tabletu może być bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe. Żeby tablet faktycznie mógł pełnić funkcję komputera samochodowego trzeba także go dobrze podłączyć do auta z wykorzystaniem znajdujących się we wnęce kabli.

Tablet jako duże udogodnienie dla młodszych pasażerów

Tablet w samochodzie może być także stosowany jako duże udogodnienie dla pasażerów. Może to być wygodne przede wszystkim, jeśli podróżujemy z małym dzieckiem lub z dziećmi. W sklepach bez problemu powinniśmy znaleźć specjalne etui, które można przyczepić do tylnej części przedniego fotela, dzięki czemu dziecko w trakcie jazdy będzie mogło oglądać swoją ulubioną bajkę i nie będzie się nudziło. Filmy na tablecie podczas jazdy będą mogli oglądać również inni siedzący z tyłu pasażerowie, co na pewno znacznie umili im podróż.

Wróć

}