grafika

Laptopy poleasingowe — kiedy warto kupić?

Laptopy poleasingowe już od kilku dobrych lat cieszą się wśród klientów coraz większą popularnością. Dzięki możliwości zakupu takiego sprzętu mają oni bowiem szansę zaopatrzyć się w naprawdę dobrej jakości komputery w dużo niższej od sklepowych cenie. Jednym z najbardziej liczących się sprzedawców komputerów i laptopów poleasingowych na Śląsku jesteśmy my. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opiszemy, czym tak naprawdę są laptopy poleasingowe oraz w jakich sytuacjach szczególnie warto jest je kupić.

Co to są laptopy poleasingowe?

Nasz tekst rozpoczniemy jednak od dokładnego raz jeszcze opisania, czym laptopy poleasingowe w ogóle są. Ich nazwa wzięła się oczywiście od leasingu, czyli od często stosowanego przez firmy sposobu wypożyczenia przedmiotów na określony czas. Po zakończeniu umowy leasingowej firma może wykupić dany przedmiot na własność, po cenie, która była ustalona w umowie, lub odstąpić od jego użytkowania. Zazwyczaj duże firmy, które korzystają z laptopów i z komputerów stacjonarnych w ramach umów leasingowych, po zakończeniu umowy nie decydują się na ich zakup, tylko wolą je zamienić na nieco nowszy sprzęt, natomiast komputery, które oddają są dostępne w ofercie sprzedaży jako poleasingowe. Oczywiście takie komputery i laptopy, zanim trafią do ponownej sprzedaży i zostaną udostępnione klientom, najpierw przechodzą niezbędne naprawy serwisowe i są sprawdzane pod kątem możliwości powstania w nich jakichś usterek, oraz pod kątem wydajności. To nie jest przypadek, że renomowane sklepy komputerowe, które oferują sprzęt poleasingowy udzielają na niego często nawet 12- lub 24-miesięcznej gwarancji użytkowania. Dobrej jakości laptopy poleasingowe zawsze powinny być w pełni sprawne!

Kiedy szczególnie warto jest się zdecydować na zakup laptopa poleasingowego?

Przede wszystkim wtedy, kiedy bardzo potrzebujemy nowego laptopa, ale nie mamy zbyt dużo pieniędzy na to, żeby go kupić w sklepie. Najważniejszą zaletą laptopów poleasingowych jest bowiem to, że są one dostępne w znacznie niższych cenach niż nowe komputery w sklepach. Jeżeli nie mamy zbyt dużych wymagań i jedyne czego potrzebujemy to prosty komputer, który pozwoli nam wygodnie korzystać z Internetu, obsługiwać pocztę mailową lub edytować zwykłe pliki tekstowe, a do tego wygodnie korzystać z portali społecznościowych i z portali streamingowych, laptop poleasingowy będzie najlepszym możliwym rozwiązaniem.

Zakup laptopa poleasingowego będzie też dobrym rozwiązaniem, jeżeli potrzebujemy szybko kupić komputer swojemu dziecku. W obecnie zakończonym roku szkolnym, w którym jego końcówka odbywała się poprzez przeprowadzanie lekcji online, wielu rodziców i wiele dzieci narzekało na to, że nie miały możliwości wygodnie uczestniczyć w tych zajęciach ze względu na brak odpowiedniego sprzętu. Kupno w takich przypadkach laptopa poleasingowego było idealnym rozwiązaniem. Nie trzeba było przy tym wydawać zbyt dużo pieniędzy na to, żeby zapewnić swojemu dziecku odpowiedniej klasy komputer. Najtańsze laptopy poleasingowe, to laptopy klasy biznes, które są dostępne nawet za 300-500 zł. Spełniają one przy tym wszystkie wymagania i będą mogły być wygodnie stosowane przez dzieci do odrabiania lekcji oraz do uczestnictwa w zajęciach online.

Wśród laptopów poleasingowych często także znajdują się dużo lepsze urządzenia, które z pewnością dobrze się sprawdzą także w pracy np. grafików komputerowych czy projektantów. Komputery w leasingu kupują bowiem przedstawiciele wielu zawodów i często nie decydują się na ich ostateczne wykupienie, po to, żeby zamienić wykorzystywany do tej pory sprzęt na jeszcze lepszy. W takich przypadkach może być to jednak okazją dla innych klientów, którzy chcieliby kupić taniej dobrej jakości laptopa.

Wróć

}